Публікація

Питання юристу від Заєць Олена

За наслідками перегляду справи по поновлення на роботі рішенням апеляційного суду у задоволенні позовних вимог, які полягали у скасуванні наказу в частині звільнення, поновленні на роботі та стягенні середнього заробтку за час вимушеного прогулу, відмовлено повністю. Позивач звернувся з касаційною скаргою до Вищого спец.суду …. Від Вищого спец.суду прийшла ухвала про усунення недоліків, де вказано “оскільки заявлено вимогу майнового характеру (про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу) та одну вимогу немайнового характеру (про скасування наказу), завнику слід сплатити 584 грн. 64 коп. “.
Вже протягом тривалого часу чинне законодавство звільняє позивача від сплати судового збору (а раніше – і держмита) при розгляді трудових спорів про поновлення на рпоботі і стягнення з/пл.

Як Ви вважаєте, чи потрібно сплачувати судовий збір у цьому випадку?

Відповідь юриста:

Автори цитованого Вами тексту, вочевидь, апелюють до ст. 6 Закону України “Про судовий збір”, яка визначає розміри ставок судового збору. Роз’яснення суті майнових та немайнових вимог Ви можете знайти за посиланням: http://www.vasu.gov.ua/nkr/pravovi_vusnovky/3674-VI/
У Вашому ж випадку повинна бути застосована ст. 5 цього ж закону. Тобто, оскільки Ваша справа пов’язана з позовом про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, то Ви судовий збір не повинні платити.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування