Публікація

Питання юристу від Валентина

Доброго дня! В мене таке питання: Моя мама проживає одна в будинку із своїм сином, який немає своєї сімї, безробітний, часто п’є, скандалить, погрожує. Були звернення до міліції, але в міліції відповіли, що нема підстави для затримання. ПІдскажіть будь-ласка чи можна вирішити цю проблему (п’яний дебош, погрози)

Відповідь юриста:

Зіткнувшись в міліції з правоохоронцем, який намагається уникнути реєстрації заяви про злочин, доцільним буде наполягати на своїй правоті та посилитися на вимоги п. 4 ст.214 КПК: “Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається”.
Крім того, можна нагадати й вимоги п.2.1. Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та положень про комісії, згідно з якими прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення, незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особистості заявника, здійснюється цілодобово негайно тим органом внутрішніх справ, до якого надійшла заява чи повідомлення.
Якщо ваші наполягання та аргументи щодо реєстрації заяви все ж були проігноровані, найбільш ефективним у цьому випадку є оскарження дій правоохоронців до суду.
Пункт 1 ч.1 ст.303 КПК передбачає можливість оскаржити в суді (слідчому судді) бездіяльність слідчого чи прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Необхідно звернути увагу, що строк подання такої скарги складає десять днів з моменту вчинення бездіяльності (тобто з моменту, коли закінчився 24 годинний строк внесення відомостей в Реєстр після подання заяви). У разі пропуску цього строку, скарга буде повернута (якщо тільки ви не доведете, що пропустили його з поважних причин).
Зрозуміло, що строк подання вашої скарги вже перевищує 10 днів, тож рекомендуємо вам подати заяву ще раз, використовуючі наведені вище аргументи і потім за необхідністю подати позов до суду.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: