Публікація

Питання юристу від Вадим Владимирович

в паспорт поставили печать временного проживания в россии ,хочу приехать в украину. пропустят на границе?

Відповідь юриста:

Іноземці в’їжджають (виїжджають) в Україну через пункти пропуску на державному кордоні за національним паспортом та у разі наявності візи. Всі категорії віз оформлюються дипломатичними представництвами та консульськими установами України за кордоном. Порядок оформлення віз регулюється Правилами оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №567 від 01.06.2011 р. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/567-2011-%D0%BF. Також для в’їзду в Україну та перебування на її території необхідне достатнє фінансове забезпечення або наявність можливості отримати таке забезпечення законним способом на території України. Порядок підтвердження фінансового забезпечення та його розмір встановлюються Кабінетом міністрів України.

Згідно статті 13 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 22 вересня 2011 року  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3773-17, іноземцю або особі без громадянства може бути не дозволено в’їзд в Україну з наступних причин:

– в інтересах забезпечення національної безпеки України або охорони громадського порядку;

– якщо це необхідно для охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів осіб, які проживають в Україні;

– якщо особа подала про себе завідомо неправдиві відомості ;

– якщо документи особи підроблені, зіпсовані або належать іншій особі;

– якщо особа порушила у пункті пропуску через державний кордон України правила чи не виконала вимоги посадових (службових) осіб;

– якщо під час попереднього перебування на території України особа не виконала рішення суду або інших органів державної влади;

– якщо особа намагається здійснити в’їзд через контрольні пункти в’їзду – виїзду на тимчасово окуповану територію без спеціального дозволу.

Зазначений перелік є вичерпним. Тобто сам факт тимчасового проживання на території певної держави, зокрема Російської Федерації, не є підставою для заборони в’їзду на територію України.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування