Публікація

Питання юристу від Тяжко Жанна

Добрый день. Я работаю в профессиональном лицее мастером производственного обучения. С февраля 2016 года нам не доплачивают заработную плату. В бухгалтерии нам начисляют только минималку, не предупредив нас об этом. Перед всеми инстанциями у нас нет задолженности: минималку начислили – минималку выплатили. На наш вопрос о начислении отпускных, нам ответили, что они начисляться будут именно с этой минималки. Никто не знает, вернут ли нам задолженность, ведь она нигде не фигурирует.
Ответьте, пожалуйста, что мы можем сделать в данном случае? Правомерно ли действие администрации в случае умышленного занижения начислений?
Заранее спасибо.

Відповідь юриста:

Відповідно до ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення виплата заробітної плати не в повному обсязі працівникам передбачає адміністративну відповідальності посадових осіб підприємств, установ чи організацій.

Крім того, відповідно до ст. 97 Кодексу законів про працю, власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами.

Проте, відповідно до ст.. 32 КЗПП у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

В додаток, відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» питання зміни умов праці повинні погоджуватись із профспілковим органом.

Через це, оскільки роботодавцем в односторонньому порядку без попереднього повідомлення про це працівників було змінено умови праці, у Вас беззаперечно є право на захист від неправомірних дій адміністрації.

Перш за все необхідно звернутись до адміністрації навчального закладу із вимогою пояснити причини зміни умов праці в односторонньому порядку із порушенням вимог закону. Окрім цього, в системі виконавчої влади функціонує  Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю, який здійснює моніторинг стану погашення заборгованості за виплатами заробітних плат. Ви можете звернутися зі скаргою до Держнаглядупраці. Також, оскільки у Вас є законні на те підстави, Ви можете звернутися до суду.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування