Публікація

Питання юристу від тетяна

Доброго дня!Чи може власник приватиз.квартири інвалід армії,який має пільги за кварт плату написати заяву щоб припинили відшкодування осбб за його пільги?так як осбб заявило що ремонт даху інвалід має зробити за свій рахунок,в рахунок квартплати,яку потім може не сплачувати, куди писати? кому писати?якщо осбб робить ряд порушень і неправомірно використовує кошти

Відповідь юриста:

Відповідно до чинної редакції Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2866-14/page) об’єднання (тобто ОСББ) створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов’язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

У статуті об’єднання  зазначається, що кошти об’єднання складаються з коштів, отриманих об’єднанням як відшкодування за надані окремим категоріям громадян пільги на оплату житлово-комунальних послуг та призначені житлові субсидії.
Для того, щоб у повній мірі оцінити правомірність керівних структур ОСББ, необхідно знати точний зміст статуту, адже крім стандартних положень, документ може містити додаткові положення про права та зобов’язання сторін.
Так, наприклад, з метою надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами об’єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат. Ця сума нам не відома.
Крім цього, співвласник не може припинити членство у об’єднанні, тобто повинен сплачувати усі внески, визначені на установчих зборах ОСББ. Водночас, якщо особа не згодна з рішенням установчих зборів про ремонт даху, можливе його оскарження у суді. Для цього, перш за все, необхідно мати усі дані про проведені збори. Рішення, про яке йдеться у Вашому зверненні, є правомірним у тому разі, якщо при сплаті за комунальні платежі особа мала певну заборгованість, що підтверджувалося документально. Згідно статті 17 Закону Загальні збори об’єднання можуть прийняти рішення про списання боргів співвласників у разі виконання ними робіт, необхідних для утримання спільного майна об’єднання, на суму боргу. Порядок розрахунків за ці операції ( http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1521-2002-%D0%BF ) визначається Кабінетом Міністрів України.

Потрібно також враховувати, що ОСББ має право встановлювати  порядок  сплати,  перелік та розміри внесків і платежів  співвласників, у тому числі відрахувань до резервного 
та ремонтного фондів. 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування