Публікація

Питання юристу від Тамара

з 1 грудня 2014 року мені невиплачена компенсація за невикористані дні відпустки. 1 грудня 2014 року я звільнена. Як розрахувати компенсацію за затримку виплат для суду – КЗОТ чи ПКМУ-159?

Відповідь юриста:

Право на  грошову компенсацію за невикористані щорічні відпустки передбачено ст. 24 Закону України «Про відпустки». Дана компенсація не є заробітною платою, тому тут слід застосувати ч.1 ст. 83 КЗпП України та ч. 1 ст. 24 Закону України “Про відпустки”.

У ч. 1 ст. 83 КЗпП Українита ч. 1 ст. 24 Закону України “Про відпустки” встановлено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.

Також візьміть до уваги можливість стягнення відповідальності передбаченої ст. ст.116,117 КЗпП України та моральної шкоди підставі вимог ч. 1ст. 237-1 КЗпП України.

“ПКМУ – 159” застосовується при порушенні порядку оплати відпусток передбаченого ст. 21 Закону.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування