Публікація

Питання юристу від Светлана

мы не можем создать осбб т. к у нас двухквартирный дом,а в
ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку – багатоквартирний будинок – житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об’єктами нерухомого майна(нежитлових та спiльних приміщень в нас нема)что делать одноквартирным и двухквартирным домам?

Відповідь юриста:

Квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання.

Відповідно до норм ЦК України: “усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.”

Існує 3 види управління багатоквартирним будинком (ст. 9 ЗУ №417):

  • управління співвласниками;
  • управління управителем;
  • управління ОСББ.

В законодавстві чітко не вказано, що робити власникам житла у двоквартирних будинках, тобто, як саме здійснювати там управління. ЗУ  “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” містить таку норму:

Багатоквартирний будинок – житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об’єктами нерухомого майна.

Тобто, навіть для управління багатоквартирним будинком самостійно необхідно не менш ніж 3 співвласники.

Усі рішення щодо управління багатоквартирним будинком приймають на зборах співвласників. Для скликання зборів достатньо рішення ініціативної групи (не менш ніж 3 співвласники) або управителя.

         Які повноваження мають збори співвласників?

У Законі № 417-VIII чітко прописано: до компетенції зборів співвласників уходить прийняття рішень із усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі:

1) розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, установлення, зміна та скасування обмежень користування ним;

2) визначення управителя та його відкликання, затвердження й зміна умов договору з управителем;

3) обрання вповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, унесення змін і розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням;

4) визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком;

5) проведення поточного та капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт;

6) визначення дати й місця проведення наступних зборів співвласників;

7) визначення переліку й розміру витрат на управління багатоквартирним будинком.

Зазвичай двоквартирні будинки можна повністю поділити в натурі між співвласниками. До того ж, власники двох квартир в абсолютній переважній більшості можуть між собою домовитись щодо утримання свого будинку.

Найкращий вихід в подібній ситуації з мінімальною кількістю квартир, здійснювати управління власним будинком самостійно, без залучення управителя або створення ОСББ. В цьому випадку власники квартир мають змогу самостійно вирішувати долю свого будинку і відповідно — свого комфорту та благоустрою.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: