Публікація

Питання юристу від Патак Наталія

Добрий день!Я не оплатила вчасно кредит і банк грозить, що подасть до суду. Сплатити просрочку зможу лише через тиждень. Що робити .

Відповідь юриста:

Відповідно до статті 526 Цивільного Кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та Цивільного Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

У випадку прострочення рекомендується відразу ж звертатися до банку, з письмовим запитом, документальним підтвердженням по можливості  та поясненням ситуації. До того ж варто відразу перечитати умови кредитного договору.  Чи прописані в договорі випадки просрочення, можливості надання кредитних канікул чи відстрочення?

Велика вірогідність, що термін виплати може бути надана відстрочка або будуть змінені умови кредитного договору. Важливо пямятати, що відстрочка може надаватися лише у разі, якщо особа не має заборгованості по кредиту за попередні періоди.

Також вам може бути запропоновані «кредитні канікули», під час яких ви будете оплачувати тільки відсоток по кредиту, а оплата по тілу кредиту буде на час припинена.

Відповідно до Рекомендації щодо роботи банків з позичальниками – фізичними особами, які мають заборгованість за споживчими кредитами та потрапили в скрутне фінансове становище від 06.08.2009 № 461 за наявності підтвердження доказів  того,  що  Ви  не  в  змозі  своєчасно  оплатити  кредит, банк   може  надати   Вам  можливість погашати кредит на нових вигідних умовах.  В основному такі питання вирішуются з божником індивідуально, враховуючи характер, тривалість обставин, що склалися у боржника, умов кредитного договору.

У разі якщо просрочення платежу є непогодженим з банком, можливі штрафні санкції. Відповідно до частини 1 статті 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: