Публікація

Питання юристу від Олексій Мастін

Мене хоче доставити в суд поліція на підставі листа суду про зобовязання явки тобто без ухвали про привід і повістки. Як мені на законних підставах відмовитись?

Відповідь юриста:

Привід особи допускається на підставі стст. 94 ЦПК, 272 КАС, 140-143 КПК України тощо і застосовується до належно викликаних особи, особисту участь якої визнано судом обов’язковою, свідка, які без поважних причин не прибули у судове засідання або не повідомили причини неприбуття, органами Національної поліції на підставі Ухвали Суду про привід.

Можливо в даному випадку має місце розшук відповідача, що здійснюється також на підставі ухвали суду про розшук органами Національної поліції, у справах за позовами про стягнення аліментів або про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, невідоме.

В будь-якому разі повинна бути вручена судова повістка (судове повідомлення) або пред’явлена для ознайомлення ухвала Суду про розшук відповідача, про привід. Інакше порушуються законні права людини на недоторканність особи, честь і гідність.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: