Публікація

Питання юристу від Наталія Мітяєва

Чи має право стати на квартоблік власниця двокімнатної квартири, житлова площа становить 42 кв.м, (квартира їй подарована), в якій зареєстровано п’ять осіб, а постійно проживає – шість: власниця із сином-студентом, її сестра (має інвалідність 1гр., а тому потребує особливих умов проживання) з чоловіком та 11-річним сином, її мама (пенсіонерка, непрописана у квартирі)?

Відповідь юриста:

Відповідно до ст. 47 Житлового кодексу, норма житлової площі з розрахунку на одну особу складає 13,65 кв.м.

 Правила та порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, регулюються Житловим кодексом України, а також Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, а також місцевим законодавством від 11.12.1984 №470.

Згідно ст. 31 Житлового кодексу України, таким правом наділені громадяни, які потребують поліпшення житлових умов.

Такими, відповідно до ст. 34 ЖК України, а також п. 13 вищезазначених Правил, визнаються особи, які:

1)забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначений виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок.  Цей рівень періодично переглядається вказаними органами;

2) проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;

3) хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. Перелік зазначених захворювань затверджено у додатку 1 до Наказу МЗ УССР від 08.02.85 № 52;

4) проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;

5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;

6) які проживають у гуртожитках;

7) які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі, старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).

До тих, хто потребує поліпшення житлових умов також відносяться певні категорії громадяни, які проживають у комунальних або невпорядкованих щодо умов цього населенного пункту квартирах.

Отже, враховуючи вищезазначене, відповідно до п.7 даних Правил, Ви маєте право стати на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Для цього необхідно звернутися до виконавчого комітету місцевої ради або до адміністрації підприємства за місцем роботи, якщо у підприємства є власний житловий фонд і воно веде житлове будівництво або бере участь на паях у житловому будівництві. Відповідну заяву підприсують члени сім’ї, які проживають разом, мають самостійне право на отримання житлового приміщення і бажають разом стати на облік. До заяви додають довідку з місця проживання про склад сім’ї, а також довідку про те, чи перебувають члени родини на квартирному обліку за місцем роботи.

За необхідності до заяви додають також медичний висновок, довідку (виписку з рішення виконавчого комітету місцевої ради) про невідповідність житлового приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам, копію договору суборенди житлового приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду або договору оренди житлового приміщення в будинку житлово-будівельного кооперативу або в будинку (квартирі), що належить громадянину на правах приватної власності. Але цей перелік не є вичерпним, тому у певних випадках можуть знадобитися й інші документі. Їх точний перелік слід уточнити за місцем подачі відповідної заяви.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування