Публікація

Питання юристу від Наталія Білозор

Громадянин України, студент-заочник, який у 1994 році склав державні екзамени, згідно наказу про випуск випущений, але з поважних причин не отримав диплом про закінчення радгоспу-технікуму (в книзі видачі дипломів відсутній запис про отримання). Яка законодавча процедура замовлення такого диплома тепер, і чи є для цього законні підстави.

Відповідь юриста:

В «Порядку замовлення, видачі та обліку документів про професійно-технічну освіту державного зразка», затвердженого МОН України від 0.04.2015 р. № 387, чітко не визначено підстави та порядок замовлення неотриманого документу про освіту. Даний нормативно-правовий акт в більшій мірі регламентує порядок замовлення втрачених та зіпсованих документів про освіту.

На практиці, після неотримання документу про освіту, він повинен бути направлений в обласний орган управління освітою та піддатись знищенню. В архівах мають міститьсь дані по це. В кожному навчальному закладі є відповідальна особа за створення (формування) замовлень на виготовлення документів про професійно-технічну освіту та внесення їх до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО). Теоретично, Ви можете звернутись до цієї відповідальної особи із Заявою про видачу дубліката документу про освіту. Відповідальна особа протягом трьох днів формує Замовлення і вносить його в ЄДЕБО. У заяві про видачу дубліката документа про професійно-технічну освіту зазначаються прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, телефон (за наявності) особи, на ім’я якої видано документ про професійно-технічну освіту, найменування навчального закладу та рік його закінчення; назва документа, який втрачено або пошкоджено; причини втрати або пошкодження документа; інші відомості, які особа, на ім’я якої видано документ про професійно-технічну освіту, вважає суттєвими для отримання дубліката.

Але важливо зазначити, що в законі прописано порядок видачі дублікатів документів про освіту у зв’язку із їх пошкодженням чи втратою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: