Публікація

Питання юристу від mix-sergey@yandex.ru

Скажите пожалуйста,если 58 лет женщине – это пенсионный возраст в колонии-поселения, должна ли она там работать? Если должна, то сколько часов в сутки?

Відповідь юриста:

Глава 13 Кримінально-виконавчого Кодексу, яка регламентує особливості виконання покарання у виді обмеження волі, – норми цього розділу КВК дане питання ніяк прямо не регулюють. Тим не менше, вважаємо, що обов’язок залучення таких засуджених до оплатної праці (крім робіт з благоустрою та різних допоміжних) припиняється з моменту досягнення ними пенсійного віку. Такий наш висновок ґрунтується на системному аналізі норм КВК, кримінального та трудового законодавства.

Одними з останніх змін до КВК, а саме до частини першої статті 118 КВК було запроваджено загальну норму, відповідно до якої «Праця засуджених регламентується Кодексом законів про працю України». Згідно частини другої цієї статті засудженим особам пенсійного віку дозволяється працювати лише за їх власним бажанням. До аналогічних висновків нас приводить також і положення статті 61 Кримінального Кодексу: Обмеження волі не застосовується до, зокрема, осіб, що досягли непрацездатного віку.

Враховуючи викладене, наша відповідь наступна. Засуджена особа, яка досягла пенсійного віку не може поза її волею залучатись до оплатної праці на повну робочу зайнятість. Може залучатись до безоплатних робіт з благоустрою колонії і прилеглих територій не більше як на дві години на день.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування