Публікація

Питання юристу від Мелешко Наталія

На даний момент я працювала майстром виробничого навчання в ліцеї і випустила групу учнів, станом насьогоднішній день ненабрала іншу. стою підзнаком питання на скорочення, маю двох неповнолітніх дітей. Чи керівник нашого ліцею має право мене скороти чи надати мені якусь роботу. Професійний стаж вчителя 15 років.

Відповідь юриста:

За даних обставин Ви маєте лише переважне право перед іншими працівниками, які теж можуть бути скорочені, залишитись на роботі.

Згідно з пунктом 1 ч.3 статті 42 Кодексу законів про працю України при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі при скороченні чисельності штату надається працівникові при наявності двох і більше утриманців. А відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, тобто бути утриманцями своїх неповнолітніх дітей. До того ж, якщо Ви виховуєте дітей одна, або якщо також важ професійний стаж тривалий час здобувався саме в даному ліцеї, то відповідно до пункту 2 і 3 статті 42 Кодексу законів про працю це є теж підстави для переважного права залишення на роботі.

У разі ж звільнення, Ваш роботодавець зобов’язаний запропонувати Вам іншу роботу в ліцеї. Так, відповідно до статті 49-2 Кодексу законів про працю України одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: