Публікація

Питання юристу від marinalugina186@gmail.com

Добрый день! Я оформляла денежную помощь ВПЛ с октября 2015 года по май 2016 года. Я владею депозитом больше установленной суммы, но согласно Змін, що вносяться до постанови Кабінету міністрів України №636 від 28.08.2015 №636 была отменена норма о депозитах.

2. Грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі — уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.”;
у пункті 5 абзац третій пункту 6 виключити;”
А в августе пришло письмо по месту моей регистрации, что я не имею права получать помощь, так как с 1.08.2016 года был принят новый нормативный документ, возвращающий эту норму.
Неделю назад пришло письмо, что у меня переплата и я ее должна вернуть в полном объеме.

Как данный вопрос можно решить в рамках законодательства? Действительно ли я должна вернуть полученную помощь?

Відповідь юриста:

Шановна Марино!

Згаданими Вами змінами, що були внесені Постановою КМУ №636 від 26.08.2015 було виключено абзац третій пункту 6 Постанови КМУ від 1 жовтня 2014 р. N 505.

Раніше (до змін) цей пункт Постанови КМУ № 505 виглядав так:

  1. Грошова допомога не призначається у разі, коли:

будь-хто з членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;

у володінні сім’ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;

будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Таким чином, абзац четвертий, а саме те, що «Грошова допомога не призначається у разі наявності депозитного рахунку із коштами у певній сумі», – зазначене обмеження в отриманні допомоги ВПО для покриття витрат на проживання та оплати послуг ЖКГ ніколи не змінювалось і продовжує свою дію на теперішній час.

Що робити із вимогою про повернення «переплати», тут ми не можемо Вам нічого порадити. Рішення за Вами.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування