Публікація

Питання юристу від Лущик Надія

Доброго дня! Я проживаю разом із своїми батьками у будинку, який ще не приватизований. Зараз я на 5-му місяці вагітності, неодружена. Батько зловживає спиртними напоями, постійно принижує мене й маму словесно, розпускає руки, погрожує спалити нас живцем в хаті, міняє замки і не пускає нас в хату. Як нам бути? Куди звертатися? На яку допомогу ми можемо розраховувати?

Відповідь юриста:

Ст. 156 ЖК УРСР, члени сім’ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

Членів сім’ї власника жилого будинку (квартири) може бути виселено у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу, тобто

–         Якщо наймач, члени його сім’ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання із ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

–         Осіб, які підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення за неможливістю спільного проживання, може бути зобов’язано судом замість виселення провести обмін займаного приміщення на інше жиле приміщення, вказане заінтересованою в обміні стороною.

–         Осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення.

Виселення провадиться у судовому порядку без надання іншого жилого приміщення (ст. 157 ЖК УРСР).

Таким чином, радимо Вам звернутися до поліції з метою за фіксування факту не допуску Вас до житла. А потім звертатися до суду за захистом Ваших прав.

Також пропонуємо вам ознайомитися із цим матеріалом: /advices/7565/

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: