Публікація

Питання юристу від kaschirets2015@gmail.com

Добрий день!Восени 2016 р. я звертався за наданням субсидії. 04.11.2016 мені надійшло повідомлення №031292 про відмову з таким поясненням:”встановлено відсоток обов”язкової частки сплати 35,19%,не призначено судсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 1 листопада 2016 р з таких підстав: Вартість послуг у межах норм споживання з урахуванням пільг не перевищує визначенного обов”язкового платежу сім”ї ” На сьогодні обов”язковий відсоток платежу становить 10 або 15% сукупного доходу(“Положення про субсидію”). Тому в мене є таке питання:”А що таке 35,19% ? І звідки воно взялось?”

Відповідь юриста:

Новим порядком призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до змін, внесених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 № 63, передбачено, що право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного індивідуально в залежності від сукупного доходу.

Розмір обов’язкового платежу можна розрахувати таким чином:

  1. Визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередній календарний рік (для непрацюючих пенсіонерів, які не мають інших доходів крім пенсії, за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія);
  2. визначити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства;
  3. отриманий результат поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.05.2016 – 1544,00 грн.), тобто визначити співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
  4. отриманий результат поділити на 2, а потім помножити на 15%, і таким чином визначити відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: