Публікація

Питання юристу від iryna.tab@mail.ru

Доброго дня. Моїй дитині в цьому році виповнюється 17 років. З її батьком розлучена, в 2010 році він був позбавлений батьківських прав. Зараз я в іншому шлюбі, дитину не усиновлено. Лише зараз дізналася, що маю право на додаткову соціальну відпустку. Чи маю я право отримати її за попередні роки? Чи лише за цей рік? Копію рішення суду про позбавлення батьківських прав за місцем не надавала, так як не знала про можливість отримання відпустки.

Відповідь юриста:

Додаткова відпустка, передбачена ст. 19 Закону України “Про відпустки”, не належить до виду щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини. Така відпустка надається в обов’язковому порядку за бажанням працівника.

Додаткова соціальна відпустка використовується за минулий час. Законодавством просто не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Більше того, згідно зі ст. 24 Закону України “Про відпустки”, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

Отже для того, щоб скористатись правом на додаткову соціальну відпустку, Вам необхідно звернутись до працедавця із заявою про те, що Ви бажаєте скористатись такою відпусткою та надати підтвердження, що Ви є одинокою матір’ю (у Вашому випадку – судове рішення про позбавлення батьківських прав та підтвердження тому, що Ваш чоловік не усиновив доньку).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: