Публікація

Питання юристу від Ілючик Наталія

незаконне відсторонення від виконання службових обов’язків та незаконне винесення догани. на час відсторонення знаходжусь в установі у відповідності до робочого режиму (з 8.00 до 17.00). як можна подати позовну заяву до суду щодо поновлення на посаді та зняття винесеної догани? дякую

Відповідь юриста:

Працівники, звільнені з роботи, незалежно від підстав припинення трудового договору, або переведені на іншу роботу, якщо вони вважають таке звільнення або переведення незаконним, мають право звернутись до суду з позовом про поновлення на роботі, зміну дати і формулювання причини звільнення, оплату за час вимушеного прогулу.

Відповідне право встановлене статтею 232 КЗпП і поширюється на всіх працівників, крім суддів, прокурорсько-слідчих працівників, а також працівників навчальних, наукових та інших установ прокуратури, які мають класні чини, особливості розгляду трудових спорів з якими встановлюються відповідним законодавством (ст. 222 КЗпП)

Протягом одного місяця з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки на основі статей 232 та 235 КЗпП, незаконно звільнений працівник має право звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час  вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи. У разі пропуску цього строку з поважних причин, суд може ці строки поновити (стаття 234 КЗпП).

Зразок позовної заяви щодо поновлення на роботі можна знайти тут: http://iv.ko.court.gov.ua/sud1012/courtinfo/zrazok/p-zayava-1/

Необхідно врахувати, що при відстороненні трудові відносини працівника з роботодавцем не припиняються, тому тут не йдеться про звільнення з роботи. Однак при цьому працівник тимчасово не допускається до виконання своїх трудових обов’язків.

Якщо ж заявник не порушував статтю 46 КЗпП і відсторонення було незаконним, то має усі підстави для звернення до суду.

Зразок позовної заяви про скасування догани можна знайти тут:

http://www.uapravo.com/hro/text.php?lan=rus&id=5980&id_book=0&id_parent=0&id_vid_res=13

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: