Публікація

Питання юристу від Діденко Оксана

Доброго дня . Мене заставляє життя звернутися до Вас по допомогу.
Я розлучена і чоловік Малогулко Петро Васильович не приймає участі у вихованні дитини (19.06.2002 року народження), хоча є рішення суду. І тепер я опишу як виконує виконавча служба рішення суду. У квітні 2014 року я зателефонувала у виконавчу службу м. Калинівка до суд виконавця Пилипчук Юлії, оскільки з 01.04.2014 року я дізналася , що мій колишній чоловік Малогулко П. В. безробітний. Суд виконавець Пилипчук Ю нахамила мені і почала дрочитися. Через день я поїхала у виконавчу службу до Пилипчук Ю і тут я дізнаюся, що виконавчого листа не має, хоча виконавчий лист був направлений з попередньої роботи Малогулка П у виконавчу службу. Після довгих вмовлянь Пилипчук Ю знайшла виконавчий лист у себе на столі, но копію мені не дала. До суду про видачу виконавчого листа я звернутися не можу бо у мене не має грошей, а платити потрібно. На мої запитання коли будуть аліменти стягуватися з Малогулка Петра почула відповідь – «Ніколи. Він бідний та і взагалі він її віддячив приніс «ТОРБУ», щоб його не чіпали». Я чекала 6 місяців, щоб оформити допомогу через соцзабез. У жовтні я прийшла до суд виконавця Пилипчук Ю по довідку, що Малогулко П не сплачує аліменти. Пилипчук Ю відповіла що довідку переслала Малогулко Петру, а я взагалі хто така? Після довгих вмовлянь Пилипчук Ю винесла довідку, кинула на підлогу у куток і сказала «он твоє місце ,а не аліменти з бідного чоловіка». У квітні 2015 року я знову прийшла по довідку Пилипчук Ю знову мене облаяла, сказала скільки я буду ходити і клянчити аліменти. Коли я попросила суд виконавця прийняти хоч які дії до боржника, так Пилипчук Ю заявила що напише лист Малогулко Петру В , а я йому занесу додому. Вибачте, я що листоноша чи особистий кур’єр Пилипчук Ю?
Доки я була безробітною на дитину соцзабез виплачував допомогу бо батько ухиляється від сплати аліментів з 01. 10. 2015 по 31.03.2016 року була встановлена сума 436.50 грн. З 01. 01.2016 року згідно нового закону я знову почала оформляти усі необхідні папери. У соцзабезі потребували довідку про доходи з роботи і нарахували 220.79 грн. мотивуючи тим , що я працювала і маю дохід (я працювала два місяці і отримала заробітну плату 4400 грн, а в довідці про заробітну плату вказали суму 6000 грн без відрахувань). А як же стабільна сума яка сплачується на дитину? Навіть коли цю суму розділити на 6 місяців невже 1000 грн на мене з дитиною достатня щоб я змогла дитину забезпечити усім необхідним?
На даний час мій колишній чоловік Малогулко Петро Васильович працює (неофіційно працевлаштований) , але аліменти не сплачує, оскільки його покриває судвиконавець. Чому не можна заставити сплачувати аліменти Малогулка Петра, адже він приписаний у селі Нова Гребля, є членом особистого селянського господарства, має земельний пай… Чому судвиконавець на ці факти не звертає увагу? Чому захищають чоловіка, надають йому статус бідного?
Звернулася до адвоката, як далі поступати, але на жаль достовірної відповіді не отримала, а за консультацію заплатила 50 грн.
Суд виконавець сказала, що з мого колишнього чоловіка Малогулка Петра зняли аліменти. Яка причина і яке право суд виконавець мала знімати аліменти???
Я зверталася в прокуратуру м. Калинівки із скаргою на суд виконавця, так прокурор не дослухав і вигнав мене грубо з кабінету. З цим питанням зверталася до уповноваженого Верховної Ради з прав людини, так мені відповіли щоб я подала чоловіка на суд. Чому? Рішення суду є , а повторно подати на суд я не маю коштів. Так як усе у нашій країні вирішують гроші, куди не звернися скрізь плати.
Я безробітна і хвора (маю варикозне розширення вен, тромбоз, алергію, поліартрит прогресуюча форма), а дитина хоче і їсти і одітися.
Де права людини? Чому порушують права дитини? А як далі жити? Як виживати з дитиною на 220.79 грн.

Відповідь юриста:

Стосовно виконавчого провадження.

Вам потрібно на підставі ч. 1 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» звернутися  в виконавчу службу із заявою про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження  і подивитись (в разі наявності зняти копії)  чи в матеріалах справи є постанова про закриття виконавчого провадження, виконавчий лист  та докази які б підтверджували направлення їх на вашу адресу. Якщо доказів відправки немає, то виконавчий лист вважається втраченим з вини виконавчої служби і остання повинна вам його відновити за власний кошт.

Після того як ви отримаєте дані документи, ви можете (в разі наявності законних підстав) оскаржити постанову про закриття виконавчого провадження до суду та вищестоящого органу  або повторно пред’явити виконавчий лист до виконання.

Якщо ж все ж таки з’ясується що провадження не закрито і ще триває, пишіть заяву про хід виконавчого провадження, нехай вас письмово проінформують про дії які були здійсненні.

Вимагайте від державних виконавців надавати вам аргументовані письмові відповіді. В разі необхідності йдіть на прийом до начальника відповідного ВДВС.

Стосовно наявності у вашого чоловіка земельної ділянки (паю) то накладення арешту на нього є дискусійним питанням. В будь-якому разі вам слід мати на увазі, що в Україні до 01.01.2017 року діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Тому  здійснення стягнення боргу за рахунок реалізації паю на даний час не можливо.

Але сенс відновити виконавче провадження є, оскільки ваш чоловік (боржник) можливо здає даний пай в оренду і отримує від цього певний прибуток. Тому є шанс звернути стягнення на саме  ці кошти.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: