Публікація

Питання юристу від Давыдова Наталья

Добрый день! Я с дочерью 13 лет живу в Крыму, с мужем давно разведена. Для выезда на материк и обратно в Крым дочери необходимо нотариальное заверенное разрешение отца, которое он не даст. Я хочу обратиться в суд за разрешением на проезд без его присутствия и согласия. Какой суд может рассмотреть такой иск? Прописка у меня крымская

Відповідь юриста:

Згідно ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» сухопутна територія АР Крим визнається окупованою територією, яка в свою чергу розглядаються як невід’ємна частина території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Відповідно до статті 10 цього ж закону громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. У випадку отримання вами російський документів та за умови збереження українських, ви та ваша дочка будете розглядатися як громадяни України.

Таким чином для виїзду на материк довіреність на дитину не потребується.

Якщо довіреність у вас вимагають окупаційна влада і звернення до суду неминуче, то ви можете звернутися до Апеляційного суду міста Києва, який визначить місцевий загальний суд міста Києва, який розгляне вашу справу (стаття 12 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»). Або ж звернутися до суду Російської Федерації, що знаходиться в Криму відповідно до Федерального конституційного закону РФ “О принятии в Российскую Федерацию Республики Крым и образовании в составе Российской Федерации новых субъектов – Республики Крым и города федерального значения Севастополя”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування