Публікація

Питання юристу від bogdan22079@gmail.com

Доброго дня
Скажіть будь ласка, чи має право бібліотекар зі стажем роботи38 років право на одноразову допомогу в розмірі 10 мінімальних пенсій при виході на пенсію?
Буду дуже
Вдячна за відповідь.

Відповідь юриста:

Особам, які на день досягнення пенсійного віку працювали в закладах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е”-“ж” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (уточнення цих посад міститься в Переліку закладів і установ освіти,  охорони здоров’я  та соціального  захисту  і  посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років – і посада “Бібліотекар” є в цьому переліку), і мають страховий стаж (для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Отже, за вищенаведених умов (досягнення пенсійного віку, неотримання пенсії тощо), Ви маєте право на таку виплату.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування