Публікація

Питання юристу від Афанасьєва Дарина

доброго дня! буду дуже вдячна за відповідь! я працюю в правоохоронних органах в місті А. (не окупована територія), куди була розподілена на роботу та де зареєструвалася в гуртожитку. водночас маю у власності квартиру у місті Б.(окупована територія). спробувала стати на квартирний облік в місті А. Виконавчий комітет відмовив у звязку з тим, що у власності на окупованій території перебуває квартира. Але, я не можу нею скористатися, не можу продати, не зареєстрована там та працюю в іншій місцевості, де мешкаю в гуртожитку. чи законним є рішення виконкому?!? Щиро дякую!

Відповідь юриста:

Порядок взяття громадян на квартирний облік, зняття з обліку регламентується Житловим Кодексом Української РСР (далі – Житловий кодекс) [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=5464-10&p=1295457165435519] та Правилами  обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в  Українській РСР, затвердженими постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 р. N 470 (далі – Правила) [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=470-84-%EF&p=1295457165435519].

Право на одержання житла з державного або громадського житлового фонду мають громадяни, які потребують поліпшення житлових умов. Відповідно до пункту 13 Правил потребуючими поліпшення житлових умов визнаються, зокрема,  громадяни, які проживають у гуртожитках. На квартирний облік беруться потребуючі поліпшення житлових умов особи, які постійно проживають, а також прописані у даному населеному пункті.

Згідно пункту 15 Правил, працівники, зв’язані за родом занять з постійним пересуванням, беруться на квартирний облік у тому населеному пункті, в якому вони прописані в установленому порядку. Особам, направленим у порядку розподілу на роботу в іншу місцевість, жилі приміщення надаються поза чергою (пункт 46 Правил). Приміщення вказаним особам надаються підприємствами, установами, організаціями, до яких вони направлені на роботу або виконавчими комітетами місцевих Рад.

Рішення щодо взяття на квартирний облік повинно бути винесене у місячний строк з дня подання громадянином необхідних документів. Жиле приміщення надається громадянинові на всіх членів сім’ї, які перебувають разом з ним на квартирному обліку.

Рішення виконавчого комітету місцевої Ради з питань квартирного обліку і надання жилих приміщень можуть бути оскаржені до виконавчого комітету вищестоящої Ради. Особи, винні у порушенні порядку взяття громадян на квартирний облік, зняття з обліку і надання громадянам жилих приміщень, несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування