Публікація

Питання юристу від 190795@i.ua

Здравствуйте!
Я вижу Закон Украины “Про затвердження Положення про екзаменаційні комісії вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів”. Подскажите пожалуйста, если ли подобный действующий закон для Высших (не военных) учебных заведений? Мне нужна информация о перенесении даты Квалификационного экзамена (который проходят бакалавры в конце обучения). Я вижу, что военные имеют право при уважительной причине перенести дату этого экзамена. Что на счет студентов обычных государственных высших заведений Украины?

Відповідь юриста:

Добрий день.

Нормативний акт, який Ви згадуєте, насправді це не закон, а Наказ міністерства оборони № 472 від 09.09.2015 року. Подібні правовідносини у системі звичайних (невійськових) вищих навчальних закладів теж регулювались Наказом, тільки іншого урядового відомства, а саме Міністерства Освіти і Науки.  Однак Наказ МОіН № 584 від 24.05.2013 року, яким було затверджено аналогічне Положення про порядок створення та організації роботи державної екзаменаційної комісії у вищих навчальних закладах України, – цей нормативний акт втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 1152 від 09.11.2015.

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0955-13

З цього моменту  у відповідності до нового закону “Про вищу освіту” атестація осіб, які здобувають ступінь бакалавра чи магістра має здійснюватися екзаменаційною комісією відповідно до положення про екзаменаційну комісію, затвердженого вченою радою вищого навчального закладу.

Іншими словами, на сьогоднішній день держава відмовилась від нормативного регулювання діяльності екзаменаційних комісій, повністю передавши такі повноваження самим Вишам, які кожен для себе самостійно розробляє і керується власними положеннями щодо цього.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: