Публікація

Приватизація житлового приміщення

Мій бувший чоловік не дає згоди на приватизацію квартири у якій ми мешкаємо вдвох. То що я не зможу використати своє право на приватизацію житла? (своєї частки)

Відповідь
Виходячи зі статей 1,5,8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» право на приватизацію жит­лового приміщення мають громадяни України, які постійно проживали на час приватизації в певному приміщенні (наймач та інші особи, які постійно проживали разом з наймачем або за якими зберігається право на житло) та висло­вили свою згоду на приватизацію житла.
Приватизація житла можлива за наявності згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які в ній проживають, саме ними підписується відповідна заява. У свідоцтві про право власності на приватизовану квартиру теж зазначаються всі члени сім’ї (як повнолітні, так і неповнолітні). Відповідно реєстрація права власності на цей приватизований об’єкт відбувається відносно всіх членів сім’ї. Такий підхід дає змогу однозначно визначити, хто з подружжя висловив бажання стати власником квартири, і відповідно щодо того – до спільного чи роздільного майна подружжя належить приватизована квартира.
Законом від 11.01.2011 р. було встанов­лено нове правило, за яким приватизоване житло подружжя набуває режиму спільної власності на майбутнє. Цей Закон не має зворотної сили, тому житлові приміщення, приватизовані до набрання ним чинності, мають інший правовий режим. Якщо житлове приміщення було прива­тизоване одним із подружжя до набрання чиннос­ті Законом від 11.01.2011 р., воно належить до його роздільного майна, а другий з подружжя не набуває щодо нього права власності. З наукової точки зору моментом, від якого має відраховува­тися такий час, треба, очевидно, вважати момент подання заяви про приватизацію житла одним із подружжя. Якщо така заява була подана до 08.02.2011 р., приватизоване житло належить до роздільного, а не спільного майна подружжя.
Таким чином, якщо чоловік чи жінка під час зареєстрованого шлюбу приватизують на себе житло чи земельну ділянку, то це житло чи земельна ділянка вже не є особистою приватною власністю чоловіка чи жінки. Це є їх спільною сумісною власністю.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: