Публікація

Про права багатодітних сімей

Я мама трьох дітей, чоловік військовослужбовець, проживаємо в м.Старокостянтинові Хмельницької області в гуртожитку на території в/ч А-2502. Чи маємо ми право на пільги як багатодітна сім”я?

Відповідь
Так, якщо Ви надасте для отримання посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї усі необхідні документи.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства»:
багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей [за загальним правилом – віком до 18 років], у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;

Ст. 13 цього ж закону перебчає пільги, які надаються багатодітним сім’ям та дітям з таких сімей. При чому пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива [..] надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім‘ї (дітям посвідчення видаються з шести років).

Для (безоплатного) отримання посвідчення одному з батьків (якщо він зареєстрований у м. Старокостянтинів) потрібно звернутися до Управління соціального захисту населення Старокостянтинівської районної державної адміністрації чи до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради .

Перелік документів для отримання посвідчення:
– заява батька або матері про видачу посвідчень;
– копії свідоцтв про народження дітей;
– копія свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно);
– копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;
– довідка про склад сім’ї (форма № 3);
– фотокартки (батьків та дітей) розміром 30 х 40 міліметрів;
– довідка із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання);
– довідка структурного підрозділу про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися (у разі реєстрації батьків за різною адресою).

Посвідчення видаються одному з батьків багатодітної сім’ї протягом одного місяця після подання усіх необхідних документів.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування