Публікація

Преміювання державних службовців

Доброго дня! Є такий наказ. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” та наказу від 01.02.2015 року № 1555-о НАКАЗУЮ: 1. Преміювати за підсумками роботи за січень 2015 року начальників і їх заступників у розмірі 50 відсотків посадового окладу. 2. Преміювати за підсумками роботи за січень 2015 року начальника управління у К-ому районі у розмірі 10 відсотків посадового окладу. 3. Відповідно до наказу від 31.01.2015 № 555-с “Про дисциплінарну та матеріальну відповідальність Порушникової С.П.” позбавити премії за січень 2015 року на 100 відсотків першого заступника начальника управління Порушникову С.П. 4. Премію виплатити в межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці. ___ Витяг із Положення про преміювання Пункт 4.3. Рішення про зменшення (збільшення) розміру премії або позбавлення премії у відсотках та/або в абсолютних розмірах по конкретних працівниках зазначається в окремих пунктах наказу про преміювання з обов`язковим зазначенням обставин, які стали причиною прийняття такого рішення. Власне питання. Чи п.2 наказу не є прихованим (замаскованим) зменшенням (позбавленням премії), що в свою чергу, згідно з вимогами п. 4.3 Положення про преміювання зобов’язує керівника вказати причини прийняття такого рішення, чого в п. 2 наказу немає. Наперед дякую

Відповідь
Відповідно до закону України «Про державну службу» державний службовець має право на оплату праці залежно від займаної посади державної служби, результатів службової діяльності, стажу державної служби та рангу державного службовця; отримання державним службовцем відмінної оцінки результатів його службової діяльності є підставою для його щорічного преміювання.
Преміювання державних службовців здійснюється керівником державної служби у державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.
Заходи заохочення не застосовуються до державного службовця протягом строку дії накладеного на нього дисциплінарного стягнення ( один рік, якщо державного службовця не піддано новому дисциплінарному стягненню, або 6 місяців у разі виявлення себе як сумлінного працівника) – це те, що стосується п.3.
Зазначена надбавка скасовується або розмір її зменшується у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни.
Потрібно зазначити, що премія – це додаткова частина заробітної плати, один із засобів стимулювання праці, підвищення її ефективності. Якщо в трудовому договорі розмір преміювання встановлений заздалегідь, і в результаті 10% – премія, яка нижча за встановлену в договорі, то причини вказати необхідно. Якщо не передбачено, то 10% може бути виплачено.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: