Публікація

Права громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи та їх дітей

1. Чи потрібно оформляти свідоцтво про спадщину на кошти,що були нараховані, але невиплачені згідно виконавого листа( допомога на оздоровлення зг. ст.48 ЗУ Про статус та соцзахист громадян, які постраждали внаслідок Чорноб. катастрофи) на імя моєї мами, яка померла. Я -дочка померлої та єдина спадоємиця( вже отримала свідоцтво про спадщину на будинок та присадибну ділянку). Чи можу я подавати заяву про заміну сторони виконавчого провадження на підставі ст. 1227 ЦК? Чи все ж необхідно додавати до заяви свідоцтво про спадщ. на ці кошти, оформлене у нотаріуса. 2. На 2015рік розмір допомоги на оздоровлення зг. ст. 48 ЗУ Про статус та соцзахист громадян, постраждалих внаслідок Чорноб. катастрофи визначається Постановами Кабміну, тобто не має сенсу подавати заяву про нарахування та виплату цієї допомоги у розмірі, який був актальний, наприклад, у 2011році? Дякую за відповідь.

Відповідь
За загальним правилом, у разі смерті однієї із сторін виконавчого провадження суд може замінити таку сторону виконавчого провадження її правонаступником за поданням державного виконавця або за заявою відповідної заінтересованої особи на підставі ст. 55 та ч. 1 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства.
Зважаючи, що оскільки відповідно до ст. 1227 ЦК України суми соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім&#146ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини, Ви як донька померлої є правонаступником у відносинах щодо несплаченої щорічної допомоги на оздоровлення і маєте право на її отримання шляхом подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження із доданням документів, які засвідчують смерть матері та підтверджують Ваші родинні відносини, без оформлення відповідного свідоцтва про право на спадщину у нотаріуса.
Подаємо приклади судових рішень задоволення заяв із заміни сторони виконавчого провадження щодо виплати щорічної допомоги на оздоровлення (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/40049406;

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41921620).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування