Публікація

Порушення умов трудового договору при переведенні на іншу роботу

Добрий день. Я працювала вчителем в інституті, але мені запропонували іншу роботу (в цьому ж закладі). Перехід на іншу роботу за погодженням з адміністрацією інституту проводився у порядку переведення. Коли я прийшла до відділу кадрів то дізналася що на запропоноване мені місце взяли іншу людину(як мені сказали більш кваліфіковану).Що мені робити? Чи можу я працювати на першому місці роботи чи претендувати на нове ? Дякую за відповідь

Відповідь
Згідно з статтею 5 Кодексу законів про працю України однією з гарантій забезпечення права громадян на працю правовий захист від необгрунтованої відмови у прийнятті на роботу і незаконного звільнення, а також сприяння у збереженні роботи.
статтею 32 КЗпП, передбачено такі найпоширеніші види змін умов трудового договору:
– переведення на іншу роботу;
– переміщення на інше робоче місце;
– зміна істотних умов праці.
Згідно ст. 43 Конституції України, ст. 21 і 31 КЗпП, необхідно визнати, що будь-яка зміна трудової функції працівника, робочого місця, що виходить за межі трудового договору, хоча і не може бути кваліфікована як переведення на іншу роботу, все-таки без згоди працівника не допускається. У вашому випадку переведення на іншу посаду адже згідно пункту 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 року № 9 містить роз’яснення, відповідно до якого переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором. Якщо ж вам запропонували «іншу роботу», то можна стверджувати що це переведення.
Якщо ви не розірвали трудовий договір (легальне визначення поняття міститься в ст.21 КЗпП), то безперечно, ви маєте законне право працювати на першому місці роботи.
Для того щоб здійснити переведення потрібно письмову заяву на ім’я керівника підприємства, в якій просить перевести його для подальшої роботи на цьому підприємстві за іншою трудовою функцією (посадою (професією), спеціальністю, кваліфікацією), ніж та, що була обумовлена трудовим договором при прийнятті його на роботу. Питання про переведення погоджується з безпосередніми керівниками працівника (керівниками структурних підрозділів) як за місцем роботи, з якого працівник переводиться, так і за місцем роботи, куди переводиться. Після цього керівник підприємства приймає рішення щодо переведення працівника на іншу роботу і на заяві накладає резолюцію, адресовану кадровій службі, щодо видання відповідного наказу.
Про свою згоду на переведення на іншу роботу працівник може зазначити при ознайомленні з наказом про переведення, власноручно зробивши на ньому запис: «З наказом ознайомився, з переведенням погоджуюсь».
Наступними етами переведення є підписання та реєстрація наказу про переведення. Заключним є ваше ознайомлення з наказом та безпосередній запис в трудову книгу.
Більше всього, якийсь з цих етапів не був здійснений або здійснений неналежним чином, що в результаті і призвело до подібної ситуації.
Якщо наказ адміністрації інституту був підписаний то ви маєте право на нове місце роботи.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування