Публікація

Отримання вчителями відпускних та оздоровчих коштів

Мене прийняли на роботу вчителя по трудовому договору з 1 вересня по 22 червня. Чи отримую я, як всі вчителі, відпускні кошти та оздоровчі?

Відповідь
За загальними правилами, згідно ст. 79 КЗпП, щорічні основна та додаткові
відпустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівникам
після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві,
в установі, організації. Таким чином, у осіб, які працювали менше одного
року, право на одержання вказаної допомоги у повному обсязі настає після
закінчення шести місяців безперервної роботи у відповідному органі.
Оскільки з вашого питання випливає, що після 22 червня ви будете
звільнені, то згідно ст. 83 КЗпП, у разі звільнення працівника йому
виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної
відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або
повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи. Зверніть
увагу , що у разі звільнення керівних, педагогічних, наукових,
науково-педагогічних працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до
звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація
виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку
повної їх тривалості.
Отже, вам має бути виплачена компенсація.
Однак при звільненні компенсація за не­використану матеріальну
допомогу (оздоровчі) не виплачується.
Проте, ви маєте гарантії й можливості все-таки отримати оздоровчі. Стаття
3 Закону “Про відпустки” регулює питання щодо права на відпустку у разі
звільнення.
Так, за бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за
порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану
відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є
останній день відпустки. У разі звільнення працівника у зв&#146язку із
закінченням строку трудового договору невикористана відпустка може за його
бажанням надаватися й тоді, коли час відпустки повністю або частково
перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового
договору продовжується до закінчення відпустки.
У такому випадку, фактично виходить, що працівник перед звільненням
реалізує своє право на щорічну відпустку. Тому йому можна (а у випадках,
коли виплата такої допомоги обов’язкова, — необхідно) надати матеріальну
допомогу на оздоровлення.
Отже, щоб отримати всі виплати, треба йти у відпустку.
Також зверніть увагу на ст. 10 Закону «Про відпустки».
Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених
графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним
органом, який зобов&#146язаний письмово повідомити працівника про дату початку
відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.
Власник або уповноважений ним орган зобов&#146язаний вести облік відпусток, що
надаються працівникам.
Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього
час надаються: 1) особам віком до вісімнадцяти років; 2) інвалідам; 3)
жінкам перед відпусткою у зв&#146язку з вагітністю та пологами або після неї;
4) жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або
дитину-інваліда; 5) одинокій матері (батьку), які виховують дитину без
батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які
фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за
відсутності батьків; 6) дружинам (чоловікам) військовослужбовців; 7)
ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед
Батьківщиною; 8) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги
перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону
України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального
захисту”; 9) батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу; 10) в
інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим
договором.
Керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам,
спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у
перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно
від часу прийняття їх на роботу.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування