Публікація

Отримання пільг малозабезпеченими сім’ями

Доброго дня! У мене таке питання: У мене троє неповнолітніх дітей, свого житла у нас не було, допомоги як малозабезпечена родина ми не отримуємо, користуємось тільги пільгами по сплаті комунальних послуг. В тому році я отримала від свекра у подарунок квартиру і тепер маю заплатити податок, чи маю я право на податкові пільги у цьому випадку?

Відповідь
Нажаль, для багатодітних сімей не передбачені пільги при оподаткуванні вартості власності, отриманої в дар або спадщину.
Податковий кодекс України встановлює, що вартість власності, подарованої членом сім&#146ї першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою. Так, якщо обдарованим згідно договору дарування є Ваш чоловік, а дарувальником – його батько, Ваш чоловік не має сплачувати податок. Він також не має заповнювати податкову декларацію, оскільки його обов’язок як платника вважається виконаним.
Якщо обдарованою є особисто Ви, Вам необхідно сплатити податок у розмірі 5 відсотків від суми вартості власності.
Відповідно ст.ст. 168, 174 Податкового кодексу України особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Фізична особа, відповідальна за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його за її податковою адресою. Платник податку зобов&#146язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну декларацію з цього податку.
Згідно зi ст. 265 ПКУ, плaтити податок на нерухомість щорік зобов&#146язaнi фізичні тa юридичні особи, у т. ч. нерезиденти, що володіють oб&#146єктами житлової нерухомості. Бaзою оподаткування служить житлова площа oб&#146єкту житлової нерухомості. До об&#146єктів житлової нерухомості відносять:
a) житлові будинки, призначенi для постійнoгo мешкання, житлові будинки садибнoгo типу;
б) прибудови до житлових будинків;
в) квартири;
г) коттеджи;
д)- кімнати в багатосімейних aбo комунальних квартирах;
е) – дачні та садові будинки.
Не є об&#146єктoм оподаткування зг. з пiдпунктoм 265.2.2 ПК, в тому числі, й об&#146єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника.
Таким чином, Ви як багатодітна сімя звільнені від оплати податку на нерухомість.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування