Публікація

На яких підставах може затримуватися індексація пенсій?

Я инвалид 3 группы был официально трудоустроен в период с 01.2010 по 12.2011 на протяжении неполных пяти месяце,о чем не уведомил пенсионный фонд.Законно ли то что пенсионный фонд производит удержание из моей пенсии за весь период то есть с 01.2010 по 12.2011 а не только за те пять месяцев которые я работал?

Відповідь
Згідно із вимогами пункту 3 статті 42 Закону України “Про загальнообов&#146язкове державне пенсійне страхування” розмір пенсії змінюється в залежності того, працює пенсіонер чи ні.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що у разі працевлаштування особи, якій призначено пенсію, такою особою протягом 10 днів надається органу, що призначає пенсію, довідка про прийняття на роботу.

Оскільки Ви своєчасно не повідомили органи Пенсійного фонду про факт працевлаштування, у Вас утворилась переплата пенсійних коштів, яка утримується з розміру Вашої пенсії з січня місяця відповідно до вимог статті 50 вищезгаданого Закону. Розмір відрахування з пенсії проводиться на підставі рішення органу Пенсійного фонду та обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати, але не більше 20 %.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування