Публікація

Майнові проблеми у випадку розірвання шлюбу

Доброго дня ! Допоможіть розібратися! Немогла терпіти постійних зрад свого чоловіка і виїхала на батьківщину, при цьому з будинку який купили на спільні кошти виписалася. Разом не проживаємо 5 років, але ще не розведені. За цей період чоловік привів свою коханку і приписав її у нашому будинку. Цікавить таке: чи буду я мати право до будинку якщо розведусь з чоловіком, чи потрібно приписатися а потім розводитись і чи мав він право приписати кого небудь проти моєї волі? Наперед вдячна!

ВІдповідь
Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, незалежно від того, на ім’я кого з подружжя воно було придбане, якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом. Спільна сумісна власність – це спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них.
Розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу. Розпоряджання майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності, після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками за взаємною згодою.
Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Майно може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними. Якщо ж дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений в судовому порядку.
Детальніше про правовий режим майна подружжя та його поділ дивіться в Сімейному кодексі України http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2947-14 та Цивільному кодексі України http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15
Реєстрація місця проживання або місця перебування особи – внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла.
Для власника житла реєстрація місця проживання є лише фактом, підтверджуючим місцезнаходження особи і ніяким чином не може вплинути на володіння власною нерухомістю, право на яке документально підтверджено в установленому законодавством порядку. Тож Якщо особа є власником/співвласником квартири (будинку), то зняття з реєстрації місця проживання в ній не означає припинення права власності на таке помешкання або обмеження будь-яких його прав.
Реєстрація місця проживання інших осіб здійснюється за згодою власника/співвласників житла та членів його сім’ї (пункт 2.2 Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженого Наказом МВС України № 1077 від 22.11.2012 р. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z2109-12 Таке ж саме застереження містилося і в формі заяви про реєстрацію місця проживання, затвердженій Постановою Кабінету Міністрів України № 985 від 28.07.2004 р., яка діяла до 03.01.2013 р. Тобто згода власника житла на реєстрацію місця проживання в ньому іншої особи є обов’язковою.
Разом з тим слід зазначити, що Конституція України та Житловий Кодекс Української РСР допускають виселення особи із жилого приміщення лише з підстав, установлених законом. Згідно Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1382-15/print1447258173746366, зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі заяви особи або рішення суду.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування