Публікація

Грошова допомога батькам для догляду за дітьми, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Добрий день!Мій чоловік має чорнобильське посвідчення 3-ї категорії, на основі чого, наша дитина отримала дитяче чорнобильське посвідчення. Так як моя дитина ще не ходить до садочку, ми маємо прави на компенсацію. Чи маю я право на доплату до дикретних ( раніше ці доплати були) , але зараз в відділі собезу, мені сказала що ця стаття була відміненна иак це чи ні? якщо ні , то в якому законі йдеться про ці виплати?

Відповідь
Відповідно до п. 5 ст. 27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», до дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи і яким надаються пільги і компенсації відповідно до вказаного закону, належать неповнолітні діти, які народилися після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері має підстави належати до категорії 1, 2 або 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вказаним дітям видається дитяче посвідчення жовтого кольору серії «Д», яке дійсне до досягнення потерпілою дитиною 18 років. Після досягнення повноліття вказана категорія дітей не буде мати статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та відповідного посвідчення.
Дитина не має права на отримання пільг, оскільки компенсації та пільги громадянам надаються на час постійного проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіо екологічного контролю (ст. 23 Закону).
Призначення щомісячної грошової допомоги батькам на постраждалих дітей, які перебувають в обліковому складі дошкільних навчальних закладів до вступу їх до школи (не старше 8-ми річного віку ), передбачена пунктом 1 статті 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і виплачується в розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2007 року №649 „Про встановлення розмірів виплат деяким категоріям громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а саме: на дітей, які відвідують дошкільні заклади освіти, віком до 3 років – 13 грн.50 коп., від 3 до вступу до школи – 26 грн.50 коп. На дітей, які не відвідують дошкільні заклади освіти, віком до 3 років – 49 грн., віком від 3 до вступу їх до школи – 72 грн. 50 коп.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування