Публікація

Державне соціальне страхування у зв’язку з визнанням особи безробітною

Моя донька по завершенню внз не змогла знайти собі роботу і звернулась по допомогу у Центр зайнятості. Після подачі до центру документів та довідки з місця навчання про те, що вона самостійно шукатиме собі роботу, їй було призначено до виплати на час пошуку роботи за спеціальністю 544 грн. До того ж вона мати-одиначка. Чи це дійсно правильна сума для виплати?

Відповідь
Допомога по безробіттю, надається застрахованим та незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними. Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 219, Порядоком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. № 307.
Виходячи зі змісту п.1 ст.2 Порядоку надання допомоги по безробіттю допомога по безробіттю визначається у відсотках від середньої заробітної плати (доходу) або середнього грошового забезпечення залежно від страхового стажу.
Ст.3 Закону України «Про загальнообов&#146язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначає перелік осіб, які підлягають страхуванню на випадок безробіття – студенти серед них не зазначені.
В свою чергу у ч.2 ст. 6 вищенаведеного закону зазначає, що право на забезпечення та соціальні послуги відповідно до цього Закону має також молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах.
ч. 2 ст.22 Закону України «Про загальнообов&#146язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначає,що особи які зазначені у ч.2 ст.6 цього Закон мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі.
ст.1.1 Постанови 12.04.2012 № 327 Правління Фонду Загальнообов’язкового Державного Соціального Страхування України на Випадок Безробіття зазначає мінімальний розмір допомоги по безробіттю для осіб, зазначених у частині другій статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», у розмірі 544 гривні.

Отже, розмір виплати визначений правильно, але також слід зазначити, що відповідно до п.1 ч.1 ст.14 Закону України «Про зайнятість населення» до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать:
один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дітей віком до шести років.
ч.2 ст.14 вищенаведеного закону встановлює спеціальний норматив працевлаштування на роботу таких категорій осіб.

Питання, щодо допомоги Вашій дочці як матері-одиночці потребує окремого розгляду.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»
громадяни України, в сім&#146ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Ст.3 цього закону визначає перелік видів державної допомоги сім&#146ям з дітьми,
серед яких, у п.5 зазначено допомога на дітей одиноким матерям.
С.18-1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» визначає перелік осіб, які мають право на допомогу на дітей одиноким матерям. Будь ласка, ознайомтесь з вимогами наведеної статті та пересвідчіться, що Ваша донька одинока матір.
Якщо вона дійсно є одинокою матір’ю, то на підставі ст. 5 наведеного закону вона має право звернутись для отримання допомоги на дітей одиноким матерям до органів соціального захисту населення за місцем проживання.
Ст.6 вищезазначеного закону визначає, що документи необхідні для призначення державної допомоги сім&#146ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно та розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення.
(основним документом для Вас, відповідно до вимог ст.18-2 є витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідки про народження, виданої виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документа про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку)
Більш детально Ви можете ознайомитись з умовами отримання допомоги на дітей одиноким матерям у розділі V-A ЗУ Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування