Публікація

Державна матеріальна допомога при народженні дитини

підкажіть будь-ласка,в 2012 році я народила другу дитину,в 2014 вийшла на роботу на повну ставку,дитині на даний момент 3 роки 4 місяці, до якого часу я маю отримувати допомогу по догляду, бо ще й досі мені приходять кошти в розмірі 940 грн. чи не вважатиметься це переплатою? дякую!

Відповідь
За ст. 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Однак абз. 3 п. 13 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім&#146ям з дітьми» уточнює, що допомога при народженні дитини, яка народилася після 8 квітня 2011 р., надається в сумі, кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, – на другу дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на другу дитину виплачується протягом 48 місяців. При цьому така допомога надається у розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на день народження дитини.
У 2012 р. прожитковий мінімум змінювався від 1017 до 1095 грн протягом року, для дитини до 6 років – від 863 до 961 грн відповідно. Таким чином, розрахувати точний розмір щомісячних виплат без врахування дати народження дитини не є можливим, але оскільки це друга дитина, 940 грн на місяцю не можуть бути переплатою

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування