Публікація

Cубсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та щодо перевірки правильності показань квартирних засобів обліку

Живём с детьми в общежитии, кухня,умывальник,туалет на этаже – общие. Донецкий горсовет решил установить общедомовой водомер. В месяц за одну только воду на нас троих (я, ребёнок 2006г.г и ребёнок 2010г.р) начисляется порядка 100 грн. Сижу в декрете по уходу за ребёнком и с октября 2012 года получаю около 500 грн (130 – на младшего и около 300 на старшую). Поскольку коммунальные платежи составляют порядка 300 грн/мес, а на работу я не могу устроиться (младший ОЧЕНЬ часто болеет) – оформила субсидию. НО! по воде (с учетом моего обязательного платежа) гасится в месяц всего 5-6 грн из почти 100! ЕСТЕСТВЕННО РАСТУТ ДОЛГИ. вчера “Донецкгорводоканал” принёс письмо с просьбой погасить 541,19 грн, иначе отправят дело в суд. Из меня делают задолженницу. по сути – отказывают в праве на субсидирование коммунальных платежей. Как мне доказать что я “не верблюд”? Тем более, что с нашими коммунальными условиями (вода и туалет – в общем коридоре) мы с детьми НУ НИКАК не можем накрутить по 16м3 в месяц каждый! С уважением, Алла Гнилицкая

Відповідь.
Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї, у яких розмір плати за ЖКП у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу (10 чи 15% середньомісячного сукупного доходу).
Сім’ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 % середньомісячного сукупного доходу. Сім’ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян –10 % середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди I та II групи, сплачують за послуги 10% їхнього середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір доходу на одну особу не перевищує прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць
Субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців.
У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги перерахунок чинних субсидій проводиться без звернень громадян з місяця, в якому відбулась зміна тарифів
Варто зауважити, що при наданні субсидій – враховуються соціальні виплати по догляду за дитиною до 3 років, згідно п. 4.2 Методикинадання населенню житлових субсидій.
Відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, або одинокі особи, чи кілька осіб, які проживають разом і об’єднанні законними правами та обов’язками щодо утримання та які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний доход нижчий від встановленого законодавством прожиткового мінімуму для сім’ї.
В разі, якщо ви є малозабезпеченою сім’єю, ви маєте право на державну соціальну допомогу.
Відповідно до п. 6 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, послуги повинні відповідати з централізованого постачання холодної та гарячої води – вимогам щодо якості і тиску води, температури гарячої води, а також розрахунковим нормам витрати води у точці розбору.
Згідно з п. 16 цих же Правил, у разі виникнення сумнівів щодо правильності показань квартирних засобів обліку споживач в установленому порядку може проводити їх позачергову повірку за власні кошти, про що інформує виконавця. Якщо виявлена у показаннях помилка виходить за межі, передбачені у паспорті квартирного засобу обліку, виконавець повинен здійснити перерахунок плати за споживання води та/або теплової енергії з дня останньої повірки або встановлення засобу обліку, якщо його повірка не проводилась, шляхом зменшення плати на відсоток, який перевищує встановлені межі точності для цього типу засобу обліку, до моменту виявлення помилки.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування