Публікація

Чи суперечить можливість працевлаштування праву на пенсію по інвалідності та у випадку втрати годувальника?

Підкажіть, мені 32роки я отримую пенсію 3-група інвалід дитинства, та повтраті годувальника, хочю влаштуватись на роботу офіційно. Чи повпливає це якось на мої пенсійні доходи? чи незабире держава в мене ці доходи? особливо мене цікааить по втраті годувальника

Відповідь
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 р. № 1788, пенсії по інвалідності призначаються на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. Тобто ви будете отримувати таку пенсію допоки орган медико-соціальної експертизи не вирішить, що ви одужали чи відновили здоров’я, незалежно від того працюєте ви чи ні.
Згідно з ст. 37 згаданого закону, право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні. Непрацездатними членами сім’ї вважаються, зокрема, діти, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.
При цьому Члени сім’ї померлого вважаються такими, що були на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Статтею 47 цього ж закону встановлено, що пенсія в разі втрати годувальника встановлюється на весь період, протягом якого член сім’ї померлого вважається непрацездатним згідно з статтею 37 цього Закону.
Отже згідно з ст. 47 пенсію в разі втрати годувальника ви можете отримувати поки у вас є інвалідність.
Таким чином, вказаний закон не позбавляє вас права на отримання пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника одночасно та не позбавляє вас права на їх отримання у випадку влаштування на роботу.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування