Публікація

Чи повинна виплачуватись заробітня платня учасника АТО його сім’ї?

Доброго дня!Надайте будь-ласка роз’яснення з такої ситуації. Водія маршрутки з міжміських перевезень забрали в АТО. Згідно чинного закону ми повинні вилочувати заробітну плату його сім’ї ?Я підприємець, не виграв тендер на перевезення по даному маршруті і як такого рейсу в мене уже немає, але тродова угода через центер зайнятості з особою яка служить в АТО заключена. Хто в даному випадку повинен йому виплочувати зплату, може біржа зайнят,так як я водія брав на роботу через біржу і я банкрот так як рейсу немає на законодавчаму рівні?? Дякую, жду відповідді.

Відповідь
Дане питання регулюється Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» та Кодексом законів про працю.
Так, зокрема, ст. 39 згаданого закону передбачено, що за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.
Крім того, відповідно до ст. 119 Кодексу законів про працю, за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Водночас, згідно з ст. 36 Кодексу законів про працю, підставами припинення трудового договору, зокрема, є призов або вступ працівника або власника – фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім призову працівника на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року.
Враховуючи викладене, за працівником, який у вас працював і був мобілізованим для участі в АТО, ви повинні зберігати його робоче місце, але не більше одного року. Крім того, в цей же період (протягом одного року) ви повинні виплачувати йому середній заробіток. Виплата мобілізованому працівнику середнього заробітку буде вам відшкодована з державного бюджету України. Однак станом на сьогоднішній день порядок такого відшкодування Кабінетом Міністрів України ще не розроблений.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування