Публікація

Чи можлива мобілізація медичного працівнака, якщо той отримує пенсію за вислугою років?

Я медсестра, зараз на пенсії по вислузі років.В лютому 2014р виповнилось 41 рік.Чи має право військомат викликати мене на медкомісію7

Відповідь
Відповідно до ст.. 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов&#146язком громадян України.
Стаття 17. ЗУ «Про оборону України» передбачає, що громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров&#146я і віком, а жіночої статі – також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов&#146язок згідно із законодавством.
Відповідно до ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни зобов&#146язані: з&#146являтися за викликом до військових комісаріатів (військовозобов&#146язані Служби безпеки України – за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України) для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час; надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом. . Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу або не залучені до виконання обов&#146язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час мобілізації, можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер. Громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність, виконують мобілізаційні завдання (замовлення) згідно з укладеними договорами (контрактами).
Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які проходять службу у військовому резерві) зобов&#146язані з&#146явитися до військових частин або на збірні пункти військових комісаріатів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядження, повістках або розпорядженнях військових комісарів (військовозобов&#146язані Служби безпеки України – керівників органів, де вони перебувають на військовому обліку, військовозобов&#146язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту). Резервісти зобов&#146язані з&#146явитися до військових частин у строки, визначені командирами військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.
Громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов&#146язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу.
Призов громадян на військову службу (крім тих, що проходять службу у військовому резерві) під час мобілізації або залучення їх до виконання обов&#146язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють місцеві органи виконавчої влади через військові комісаріати (військовозобов&#146язаних Служби безпеки України – Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов&#146язаних Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту). Резервістів на військову службу під час оголошення мобілізації призивають командири військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.
Особливості проходження медичного обстеження військовозобов&#146язаними та резервістами під час мобілізації, на особливий період визначаються Міністерством оборони України спільно з Міністерством охорони здоров&#146я України.
Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи, визначеної вище.
П 10. ст. 1 ЗУ «Про військовий обов&#146язок і військову службу», громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України чи проходять службу у військовому резерві, зобов&#146язані: прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов&#146язаних.
Військовий облік громадян України здійснюється відповідно до Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 09 червня 1994 № 377.
Таким чином, якщо Ви знаходитесь на військовому обліку, та не зняті з нього в порядку, передбаченому чинним законодавством, то у разі отримання повістки необхідно з’явитися до Військового комісаріату, в час зазначений у повістці.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування