Публікація

Чи може студент медичного ВНЗ проходити інтернатуру за місцем проживання сім’ї за умови виховання малолітньої дитини?

Я студентка 6 курсу мед університету, навчаюся за держ замовленням. Маю дитину 1,5 року, яка проживає в м. Новоград-Волинський, Житомирськоі обл. Мене відправляють на інтернатуру з подальшим відпрацюванням в м. Житомир. Чи маю я право отримати місце інтернатури за місцем проживання дитини? Оскільки фінансовоі можливості проживати в Житомирі сім’я не має. Дякую

Відповідь

Порядок проходження інтернатури регулюється наказом Міністерства охорони здоров’я Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівня акредитації медичних факультетів університетів (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96).
Відповідно до цього документу переведення (тобто зміна місця проходження інтернатури)з з однієї бази стажування на іншу здійснюється за згодою Міністерства охорони здоров&#146я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров&#146я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО “Фармація” та вищого закладу освіти, на базі якого проводиться навчання
лікаря(провізора)-інтерна на кафедрі.
На базу стажування, куди лікар(провізор)-інтерн переводиться, він подає виписку з наказу Міністерства охорони здоров&#146я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров&#146я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО “Фармація”, з бази стажування якої він переводиться, щоденник лікаря(провізора)-інтерна, та індивідуальний навчальний план з відміткою про хід його виконання.
Ці положення вміщені в ст. 6.5 відповідного Наказу.
Тобто Вам необхідно, в першу чергу, звернутись до керівництва Вашого навчального закладу з проханням перевести Вас на бажане місце проходження інтернатури посилаючись на те, що в Вас є дитина. Право змінити місце інтернатури Ви маєте виходячи з положень даного Наказу. А керівництво навчального закладу вже має роз&#146яснити Вам як правильно все оформити.
Також важливо зазначити інший документ, Постанову від 22 серпня 1996 р. N 992 Кабінету Міністрів України Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням.
В ст. 9, п. зазначено, що угода, яку Ви укладали з навчальним закладом при вступі може бути розірвана «якщо випускник – вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину у віці до трьох років, або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;».
Тобто Ви маєте право розірвати угоду і працевлаштуватись в тому місці, де Вам зручно.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування