Публікація

Чи може бути призваною до війська особа, що перебуває на обліку в тубдиспансері?

Добрий день! У мене таке запитання, я отримав повістку із військомату на 26.03.14, чи можуть мене призвати в партизани, якщо я стою на обліку в туб диспансері 7 років. Я проживаю в селі один, без жінки, батьки окремо, є домашнє господарство, як я це все покину, і дім і господарство, роз’ясніть будь ласка, що на це пише закон, буду дуже вдячний.

Відповідь
Питання мобілізації і прав осіб, що підлягають мобілізації регулюється Законами України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Так, зокрема, ст. 22 останнього з наведених законів передбачено, що громадяни зобов’язані з&#146являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час.
Однак ст. 23 згаданого закону встановлено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов&#146язані, визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров&#146я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
Таким чином ви як військовозобов’язаний під час мобілізації повинні з’явитися за викликом до військового комісаріату. При цьому ви обов’язково будете проходити військово-лікарську комісію для визначення стану вашого здоров’я. Якщо військово-лікарська комісія встановить, що ви як особа, яка 7 років знаходиться на обліку в тубдиспансері, не придатні за станом здоров’я до військової служби, ви не будете призвані на військову службу.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування