Публікація

Чи може багатодітна сім’я отримати пільги на комунально-житлові витрати, живучи не за місцем прописки?

Мой сын и его семья проживают в г. Одесса. В его семье трое детей. Имеется удостоверение о факте многодетной семьи. Своего жилья они не имеют. Проживают в двухкомнатной квартире, которая принадлежит не им.Прописаны в другом месте.Известно, что их семья имеет право на 50 процентов оплаты коммунальных платежей. Однако, по месту жительства, где проводится оплата, им отказали в льготах. Объясните,как обеспечить льготную оплату коммунальных услуг этой семье.

Відповідь.
Ст. 13 ЗУ «Про охорону дитинства» встановлює, що багатодітним сім&#146ям надається пільга щодо знижки 50-відсотків плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім&#146ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім&#146ю.
Управління праці та соціального захисту населення організовує, координує та веде контроль за надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Для отримання пільги, пільговик має внести пільгові данні до Реєстру в Управління праці та соціального захисту населення відповідного району згідно до Положення «Про єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 р. № 117, надалі за текстом Положення.
Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги це автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України
Відповідно до п. 5 цього Положення, для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає уповноваженому органу довідку про склад сім&#146ї, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім&#146ї на пільги (з пред&#146явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов&#146язкових платежів, пред&#146являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.
Управління праці та соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, структурні підрозділи з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських рад ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки.
Слід зазначити, що у раз змін місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, яку обслуговує Управління праці та соціального захисту населення, пільговик або його законний представник повинен повідомити його про це письмово.
У разі зміни місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик знімається з обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення за попереднім місцем проживання та стає на облік за новим місцем проживання.
Відповідно до п. 9 Положення пільговик має право знайомитися з даними, що містяться в Реєстрі, та у разі незгоди з ними звернутися письмово до Управління праці та соціального захисту населення про їх виправлення.
Нагляд за додержанням ЗУ «Про охорону дитинства» органами здійснює Прокуратура України. Контроль за діяльністю Управлінь праці та соціального захисту населення районних здійснюють вищестоящі органи.
Враховуючи, те що пільговик проживає не за місцем реєстрації, для отримання пільги необхідно зареєструватися за новою адресою. Знятися з обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення відповідного району за попереднім місцем проживання та встати на облік за новою адресою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: