Публікація

Чи може абітурієнт з Криму, який отримав російський паспорт, вступити до Українського ВНЗ у якості іноземного громадянина?

Чи може абітурієнт з Криму,який отримав російський паспорт, поступити до Українського ВНЗ на правах іноземного громадянина?

Відповідь
Відповідно до ст. 25.Конституції України « Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство.»
У ст. 26 КУ та ст.3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» зазначено:
«Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов&#146язки, як і громадяни України»
Ст. 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначає підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України; серед них у п.16 зазначено:
« Іноземці та особи без громадянства, які до прийняття рішення про припинення громадянства України постійно проживали на території України і після прийняття рішення про припинення громадянства України залишилися постійно проживати на її території, вважаються такими, які постійно проживають в Україні.»

Відповідно до п.1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»:
«Тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.» ( сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій)
Ст. 53 КУ визначає, що кожен має право на освіту.
З вищезазначеного можна зробити висновок, що абітурієнт перебуває на території України на законних підставах та володіє конституційним правом на отримання освіти.
З метою уточнення умов реалізації цього права на території України абітурієнт має звернутися до українського законодавства про освіту, а саме до «Умов прийому до вищих навчальних закладів України 2014», де у розділі 20 п.3 зазначено:
«Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти на рівні з громадянами України, крім права на здобуття вищої освіти за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування