Публікація

Чи мають право на лікарняний, у випадку хвороби дитини, партнери батьків у цивільному шлюбі?

Доброго дня! Допоможіть будь-ласка розібратися у ситуації. Я проживаю в цивільному шлюбі є дитина 5-ти років, не моя рідна, вона захворіла і на мене виписали лікарняний лист. На маму не було змоги відкрити лікарняний. Коли я приніс на роботу листа, у мене запросили довідку із роботи дружини, чи вона працювала в цей період і чому не вона була на лікарняному. У мене запитання, чи мав я право сидіти з дитиною, якщо у довідці буде не моє прізвище? Чи оплатиться мені лікарняний? Зарання дякую.

Відповідь
Згідно законодавства отримати листок непрацездатності може будь-який родич, який здійснює догляд за дитиною, тобто крім матері це може бути і батько, бабуся, дідусь, тітка і т.д. Причому підтвердження ступеня споріднення та спільне проживання з хворим дитиною не обов&#146язково. Єдине, що необхідно для оформлення лікарняного по догляду за дитиною – це паспорт, а все інше в листку непрацездатності заповнюється зі слів дорослого.

Після пред’явлення лікарняного за основним місцем роботи (або його копії за сумісництвом) не пізніше 10 днів має бути прийняте рішення про призначення допомоги чи про відмову в її наданні (ч. 1 ст. 32 Закону № 1105).

Таким чином, невідомо з яких підставі у Вас запитують довідку із роботи матері дитини. Вам не мають права відмовити у наданні допомоги.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування