Публікація

Чи має право вдова ліквідатора ЧАЕС на одноразову матеріальну допомогу?

Відповідно до ЗУ від 28.12.14р №76-VIII внесено зміни в ст. 60 ЗУ ” Про статус і соц. захист громадян, які постр. внасл. ЧАЕС”,а саме “особи, які постраждали внаслідок ЧАЕС, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та коменсац. відповідно до одного із законів України”. Я маю статус ліквідат. ЧАЕС 1 кат. Інваліда війни 2гр. Чоловік помер 17.07.2014р, смерть пов’язана з ліквідац. наслідків ЧАЕС, я маю отримати посвідчення вдови (дружини, чоловіка) який помер від наслідків аварії на ЧАЕС. Мені його видали на днях і згідно цього посвід.,та ст 48 та ПКМУ від 20.04.07р №649 я маю отримати одноразову компенс. за шкоду заподіяну здоров’ю особам, які стали інв. внасл. ЧАЕС, сім’ям які втратили годувальниква із числа осіб, віднесених до учасн. ліквід. аварії на ЧАЕС, смерть, яких пов’язана із ЧАЕС сім’ям які втратили годувальника. Отже, чи я маю право на отримання цієї одноразов. компенсації як вдова ліквід. ЧАЕС,при цьому враховуєчи вимоги ст. 60, та при тому що як як інвалід війни 2гр, користують пільгами з оплати за ЖКП. Мені пояснили я повинна зробити вибір : користуватись пільгами з оплати за ЖКП як ліквід. ЧАЕС або вдова ЧАЕС або я втрачу дану одноразову виплату за померлого чоловіка. Але чому мені із документами тягнули майже пів року, а з нового2015 року такі зміни. ЦЕ ж одноразова компенсація сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквід. аварії на ЧАЕС, невже ст,60 на неї теж має вплив ( на одноразові виплати) Дякую

Відповідь
Ст. 13 Закону України №796-12 від 01.01.2015 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлює, що держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов&#146язується відшкодувати її за
1) пошкодження здоров&#146я або втрату працездатності громадянами та їх дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
2) втрату годувальника, якщо його смерть пов&#146язана з Чорнобильською катастрофою;
3) матеріальні втрати, що їх зазнали громадяни та їх сім&#146ї у зв&#146язку з Чорнобильською катастрофою, відповідно до цього Закону та інших актів законодавства України.
На державу покладаються також зобов&#146язання щодо своєчасного медичного обстеження, лікування і визначення доз опромінення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до ст. 48 Закону України №796-12 від 01.01.2015 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-інвалідам, сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, батькам померлого, щорічна допомога на оздоровлення виплачується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Ст. 36 Закону України № 1058-15 від 01.01.2015 «Про загальнообов&#146язкове державне пенсійне страхування» встановлює осіб які мають право на одноразову компенсацію, яка становить, відповідно до постанови Кабінету міністрів України №649 від 20.04.2007 «Про встановлення розмірів виплат деяким категоріям громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» – 7586 грн.
Якщо чоловік мав статус учасника або потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідної категорії за зразком встановленим в постанові КМУ №51 від 20.01.1997 та є висновок зі встановленням причинного зв’язку смерті з роботами з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, та на момент смерті було дотримано було дотримано вимоги ст. 36 Закону України № 1058-15 від 01.01.2015 «Про загальнообов&#146язкове державне пенсійне страхування», то дружина має право на отримання одноразової компенсації у зв’язку із втратою годувальника.
Відповідно до ст. 60 Закону України №796-12 від 01.01.2015 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України.
В даній статті мається на увазі право вибору пільг передбачених в різних законах України. Ви, як дружина, маєте повне право на отримання одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування