Публікація

Чи має батько малолітньої дитини право на відпустку під час навчальної сесії дружини?

моя дружина не працює, навчається заочно та доглядає за дитиною. Чи маю я право відпустки за доглядом за дитиною під час сесії дружини????

Відповідь.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про відпустки» та ст. 179 Кодексу Законів про працю України відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину.
Однак, згідно із ч.4 ст. 20 Закону України «Про відпустки» підставою для надання такої відпустки є довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки по догляду за дитиною і виплата їй допомоги за дитиною припинена ( довідка органу праці та соціального захисту із зазначенням дати).
У Вашій ситуації зазначена підстава відсутня, тому права на відпустку по догляду за дитиною Ви не маєте (фактично, таке право є похідним від права матері,яке не припиняється під час періоду навчальної сесії).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування