Публікація

Звіт Центру документування УГСПЛ “Історія одного міста: Кадіївка: назву змінено, окупація триває”

Центр документування УГСПЛ продовжує історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Серія аналітичних довідок продовжується історією міста Кадіївки.

Кадіївка (у 1937—1943 — Серго, у 1978—2016 — Стаханов) — невелике шахтарське місто в Луганській області, засноване у ХІХ ст. Ще до розгортання збройного конфлікту на Cході України воно потрапило в категорію депресивних: закрилися всі шахти, місцеве населення зіткнулося з масовим безробіттям і сплеском злочинності. Із 2014 року перебуває під окупацією терористичної організації «Луганська народна республіка».

У цьому звіті УГСПЛ встановила хронологію сучасних подій у Кадіївці та підкріпила її свідченнями місцевих мешканців. Автори проаналізували підготовку до захоплення міста, як відбувалися мітинги, хто захоплював та обстрілював місто і як їм чинили спротив, зневажену свободу слова і атаки на журналістів, насильницькі зникнення та ймовірні вбивста.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням.

Історія одного міста: Кадіївка: назву змінено, окупація триває/ Юля Павлік. Заг. ред.: О. Біда /ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини». – Київ, 2020. – 74 с.

Цей звіт став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ. У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Чат-бот в месенджері телеграм @CrimeaIsUabot зв’язує Україну з Кримом та безкоштовно допомагає кримчанам отримати українські паспорти, свідоцтва про народження/смерть та інші документи

Одна з величезних проблем сучасного суспільства – безкінечний обсяг суперечливої інформації, в якому все важче...

11 Листопада 2020

Круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти постконфліктного регулювання в Україні» (онлайн)

Запрошуємо на круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти ...

10 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: