Публікація

Збірка есе учасників Зимової школи для студентів-правників

Труднощі з вибором спеціалізації чи навіть дисципліни з переліку вибіркових, відсутність бачення бажаної кар’єрної траєкторії чи хоча б сфери майбутньої професійної діяльності, відкладання питання щодо продовження навчання в магістратурі чи аспірантурі на останній момент – це далеко неповний перелік труднощів, які постали перед студентством юридичних спеціальностей, що здобувають правову освіту в умовах повномасштабного вторгнення.

Усвідомивши це, Українська Гельсінська спілка з прав людини вирішила створити онлайн-майданчик, який об’єднає «дорослих» правників і правниць із майбутніми колегами, надасть можливість поспілкуватися про те, з якими проблемами доводиться стикатися у роботі та разом подумати над викликами, які постануть після завершення збройного конфлікту. Таким майданчиком стала Зимова школа з міжнародного гуманітарного права для студентів-правників «Юридична професія під час та після війни». Вона стартувала 15 січня 2024 року і завершилася 13 квітня 2024 року урочистою церемонією нагородження переможців і лауреатів конкурсу есе Зимової школи.

Взяти участь у Зимовій школі зголосились 350 студентів юридичної спеціальності українських ВНЗ. Учасники підготували та надіслали конкурсні роботи у форматі есе на теми, визначені положенням конкурсу. 

Теми, запропоновані студентству для творчого осмислення, перегукувалися з проблематикою, яка висвітлювалася під час онлайн-зустрічей з відомими експертами: суддями, прокурорами, адвокатами, правозахисниками. Серед них:

‒‒ Портрет юриста/юристки в повоєнній Україні: виклики, професійні компетентності та особисті якості.

‒‒ Чи можна перемогти у війні, не обмежуючи права людини?

‒‒ Чи є війна доказом неефективності міжнародного права?

‒‒ Правова допомога ворогу України: юридичні та етичні кордони.

‒‒ Доброчесність у юридичній професії: усвідомлена потреба чи карго-культ?

‒‒ Чи на часі концепція правосуддя перехідного періоду в розпал війни?

Члени журі отримали на розгляд 112 студентських робіт.  За результатами оцінювання 3 учасники стали переможцями Зимової школи, 10 – нагороджені окремою відзнакою журі у рамках кожної з тем,  39 учасників/учасниць визнані лауреатами, 53 стали фіналістами конкурсу есе в рамках Зимової школи.

 Ознайомитись із збіркою есе «ВОЄННІ ТА ПОВОЄННІ ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЮРИСТІВ І ЮРИСТОК: СТУДЕНТСЬКИЙ ПОГЛЯД»

 Матеріали призначені для студентства, професорсько-викладацького складу закладів вищої освіти, тих, хто досліджує право та/або практикує у сфері  юриспруденції, а також усіх, хто цікавиться думкою майбутніх правників і правниць про стан і перспективи розвитку юридичної професії в Україні під час війни та після неї.


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube | Viber


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: