Як змінити підходи до відповідальності за колабораційну діяльність: статті правників - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Як змінити підходи до відповідальності за колабораційну діяльність: статті правників

Корисні матеріали

Українська Гельсінська спілка з прав людини представляє цикл статей, присвячений оприлюдненню результатів зазначених досліджень та ідей щодо зміни підходів до відповідальності за колабораційну діяльність. Аналітики вже презентували  огляд результатів соціологічних досліджень щодо ставлення суспільства до колабораціонізму та правосуддя щодо нього.

Читати також:

В продовження циклу публікацій результатів досліджень та ідей щодо зміни підходів до відповідальності за колабораційну діяльність пропонуємо вашій увазі декілька статей з цієї тематики, підготовлених випускниками освітніх курсів Української Гельсінської спілки з прав людини.


Авторка, суддя Дарницького районного суду м. Києва Марина Бондаренко пояснює, чому часткове запровадження адміністративної відповідальності за колабораційну діяльність дозволить краще забезпечити визнані принципи криміналізації суспільно-небезпечних діянь:


Авторка статті, суддя Галицького районного суду м. Львова Катерина Котельва обґрунтовує доцільність зміни законодавчо визначених підходів до відповідальності за колабораційну діяльність в контексті міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини, пропорційності втручання в права людини та цілей перехідного правосуддя:


Помічник судді Верховного Суду Наталія Милюхіна детально проаналізувала перспективи кримінальної відповідальності педагогічних працівників, які залишились працювати в навчальних закладах на окупованій території та впроваджують стандарти освіти держави-агресора:


Адвокатка, керівниця Тренінгової групи «АС» Анастасія Сербіна дослідила, чи має здійснення діяльності на об’єктах критичної інфраструктури на тимчасово окупованих територіях вважатися колабораційною діяльністю


Фото обкладинки: https://depositphotos.com/ua


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube | Viber


Ця публікація/візуальний матеріал зроблений завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через USAID Ukraine – USAID Україна. Зміст публікації є виключною відповідальністю УГСПЛ і не обов’язково відображає погляди USAID –  Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.