Висновок за результатами проведення громадської експертизи діяльності Міністерства охорони здоров’я України
Українська Гельсінська спілка з прав людини здійснила громадську експертизу діяльності Міністерства охорони здоров’я України.
Причиною проведення такого дослідження стали доповідь Уповноваженого Верховної Ради України та дослідження неурядових організацій, після ознайомлення з якими постало питання про відсутність в Міністерстві сформованої державної політики по забезпеченню населення психіатричною допомогою. За результатами аналізу запитуваних документів наданих МОЗ, було зроблено висновок, що існуючі порядки застосування примусових заходів медичного характеру не відповідають міжнародним стандартам захисту прав людини. Йдеться також про системні порушення прав пацієнтів, спричинені діями адміністрації закладів або в окремих випадках – чинною нормативно-правовою базою.
З висновком можна ознайомитись тут.
Моніторингові звіти за результатами візитів до психіатричних лікарень можна знайти тут.
Громадську експертизу проведено в рамках проекту «Права людини в дії» завдяки щедрій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.
Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID та сторінці у Facebook